Naujienos

Šunų maistas SPECIFIC

Maistas – vienas svarbiausių faktorių šuns gyvenime.

Šunims, kaip ir žmonėms, maistas  yra pagrindinė gyvenimo varomoji jėga, teikianti energiją. Taigi, jei norite, kad šuo būtų gyvybingas bei sveikas, būtina jį maitinti kokybišku ir jam pritaikytu pašaru. Tačiau net ir tai suprantantiems žmonėms dažnai kyla nemažai klausimų: Kokios medžiagos yra būtinos šunims? Ar reikia keisti maistą įvairiais šuns gyvenimo periodais?  Kaip maitinti šunį kai šis serga? Būtent šiame straipsnyje Jūs surasite visus atsakymus į šiuos bei kitus klausimus, susijusius su šunų mityba.

Maitinimo patarimai

Kadangi kiekvieno šuns organizmas yra skirtingas, jo maitinimas turi būti paremtas individualiais poreikiais, kurie dažnais atvejais gali skirtis, priklausomai nuo šuns veislės, amžiaus, sezono, aplinkos, kurioje gyvena Jūsų augintinis, gyvūno aktyvumo bei kitų veiksnių. SPECIFIC™ superpremium pašaras yra puikiai subalansuotas Jūsų augintiniui. Šis pašaras suteiks visas maistines medžiagas, vitaminus bei mikroelementus reikalingus sveikam, pilnaverčiam gyvenimui kiekvieną dieną.

Kaip maitinti?
Ant kiekvienos pakuotės yra nurodyta pašaro paros norma įvairaus svorio šunims. Vienos dienos šuns pašaro norma turėtų būti padalinta į 2-3 dalis. Neperšerkite savo augintinio, nes tai gali iššaukti įvairius sveikatos sutrikimus ar tiesiog atsirasti viršsvoris. Jūsų šuo visada turi turėti galimybę atsigerti švaraus vandens. Šunų pašaras turėtų būti laikomas kambario temperatūroje, išskyrus atidarytus konservus - jie turi būti laikomi šaldytuve. Maitinant šviežia mėsa ar žuvimi, šeimininkui reikėtų atsiminti, kad maistą prieš duodant gyvūnui kurį laiką reikia palaikyti kambario temperatūroje.

 šunų maistas specific

Maistas turėtų būti vienodas.

Daugelis žmonių mėgsta įvairų maistą, todėl mano, kad tai yra sveikos mitybos bruožas. Tačiau šunims tai netinka. Jei reikia pakeisti vieną maistą  kitu, tai reikėtų atlikti palaipsniui, kad prie naujų pasikeitimų priprastų šunų žarnyno mikroflora. Staigus maisto pakeitimas gali būti šuns viduriavimo bei skrandžio ir žarnyno sutrikimų priežastis.

Skanėstais lepinti savo augintinius patartina labai retais atvejais,nebent tai būtų specialūs tam skirti skanukai. Taip pat niekada neduokite šuniui žmonių valgomo maisto. Šuns negalima šerti sūriu bei daug prieskonių turinčiu maistu.

Greitas maisto rijimas
Jei pastebėjote, kad jūsų augintiniui būdinga greitai ryti maistą, greičiausiai šuo su maistu įsiurbia ir daug oro. Didelis oro pasisavinimas ėdant gali būti virškinimo bei skrandžio sutrikimo priežastimi. Vienas geriausių būdų išvengti greito rijimo – įdėti į dubenėlį iš kurio valgo Jūsų šuo kokį nors didelį daiktą, kad maistas būtų sunkiau pasiekiamas. Jei manote, kad šuo greitai ryja bijodamas prarasti savo ėdalą dėl konkurencijos, tuomet savo augintinius geriausia maitinti  atskirose patalpose.

Šuns svorio kontrolė
Šuniui priaugus ar numetus svorio reikia pradėti reguliariai jį sverti ir reguliuoti dienos pašaro kiekį. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju, jei manote, kad jūsų šuns pašaro kiekį reikia koreguoti ar pritaikyti tam tinkamą dietą. Turėtumėte kreiptis į veterinarijos gydytoją ir tuo atveju jei jūsų šuo staiga priauga ar praranda svorio. Jūs taip pat turėtumėte kreiptis patarimo, jei šuo atsisako valgyti ilgiau nei 48 valandas.

SPECIFIC™ pašaro privalumai

SPECIFIC™ šunims skirtas pašaras yra ir sausas, ir konservų pavidalu. Paprastai sausas pašaras yra ekonomiškesnis, natūraliau kramtomas, saugo dantis nuo apnašų susidarymo. Konservus galite naudoti paskyrus tam tikrą dietą ar tiesiog sumaišyti su kasdieniu duodamu pašaru, kai šuo nenoriai ėda sausą maistą. Atidaryti konservai gali būti laikomi kelias dienas šaldytuve.

SPECIFIC™ pašaras yra skanus ir šunys greitai prie jo pripranta . Tačiau kai kuriems šunims SPECIFIC™ pašaras gali pasirodyti nepriimtinas. Tuomet sumaišykite naują pašarą su senu taip palaipsniui jį pakeisdami. Tai padės šuniui priprasti prie naujojo pašaro skonio bei kvapo. SPECIFIC™ sausas pašaras taip pat gali būti maišomas su vandeniu.

Kaip maitinti mano šuniuką?
Gera šuns mityba ypatingai svarbi jam augant. Paprastai maži šuniukai yra labai aktyvūs, todėl reikia kaloringo, daug energijos suteikiančio maisto. Dėl šios priežasties šuniukai turi būti šeriami specialiai jiems sukurtu pašaru, koks ir yra SPECIFIC™. Norint užtikrinti, kad šuniukas  nuolat gautų tinkamai subalansuotą pašarą, gamintojas kiekvieną dietą gamina pagal fiksuotą receptūrą. Tai reiškia, kad skirtingų partijų pašaro sudėtis visada yra vienoda - taip išvengiama alerginių reakcijų. Telieka pabrėžti, kad maistas šuniukams turi būti šviežias, kokybiškas, be skonio stipriklių. Atidarytas konservų pakuotes rekomenduojama laikyti šaldytuve iki 3 dienų. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju, kada reikėtų mažam šuniukui skirtą pašarą pakeisti suaugusiam šuniui skirtu pašaru.

 maistas šuniukams

Ar reikia maitinti šuniuką kitaip, kai jis auga?
Augantį šuniuką reikia maitinti kitaip. Naujagimiai šuniukai pirmas keturias savaites gauna visas reikiamas maistines medžiagas iš motinos pieno. Toks pienas patenkina visus  jų poreikius, todėl Jums nereikia  šerti šuniukų jokiais kitais maisto produktais. Jei pastebėsite, kad šuniukus atsivedusi motina sirguliuoja ar jos organizme nėra pakankamai pieno, kad šuniukai būtų pilnai išmaitinti, arba jei šuniukai yra priglausti kaip našlaičiai, reikės surasti pakaitalą motinos pienui. Šuniukai pradeda valgyti šunų pašarą suėjus ketvirtai  savaitei. Šuniukus reikėtų šerti mažomis porcijomis po truputį didinant jų kiekį. Labai svarbus veiksnys mažų šuniukų mityboje  yra šėrimo režimas-  negalima šerti šuniukų kada papuola. Tinkamai parinktas šėrimo rėžimas padės pripratinti šunelį prie subalansuotos mitybos bei porcijų dydžio.

Kasdieninis maistas šunims
Vienas didžiausių klausimų iškylančių šunų šeimininkams yra  kuo maitinti augintinį kiekvieną dieną. Šį klausimą gali apsunkinti tai, jog šiandien yra labai platus šunų pašarų asortimentas. Žmogui darosi sunku suvokti, kuris šunų pašaras yra tinkamas. Šunų pašaras yra skirstomas į dvi pagrindines grupes, tai yra sausą ir šlapią (konservus).

Sausas pašaras
Sausas pašaras yra vienas populiariausių šuns šėrimo būdų. Jį labai paprasta laikyti -nereikia šaldytuvo ar kitokių ypatingų sąlygų. Šuns dubenėlyje maistas gali išstovėti pakankamai šviežias net keletą dienų. Taip pat, sausas pašaras sukurtas taip, kad šuneliui jį kramtant dantys valosi nuo apnašų.

Šlapias pašaras (konservai)
Konservai -  sauso šunų pašaro alternatyva. Visgi, vien konservais savo augintinio šerti nederėtų. Atidaryti konservai turi būti laikomas šaldytuve ne ilgiau kaip  2-3 dienas po jų atidarymo. Esant reikalui, konservus galima maišyti su sausu pašaru.

SPECIFIC™ pašaras suaugusių šunų maitinimui

SPECIFIC™ pašaras yra  idealiai subalansuotas kasdieniam šuns maitinimui, užtikrinantis aktyvų ir sveiką gyvenimą. SPECIFIC™ gamintojai siūlo platų pašarų šunims pasirinkimą:

 • Mažiems šuniukams: gera pradžia;
 • Suaugusiems šunims: geram suaugusio šuns gyvenimui;
 • Vyresniems šunims: orus senėjimas;
 • Ekologiškas maistas šunims: sveikas pasirinkimas;
 • Aktyviems šunims: energija visai dienai;
 • Sergantiems šunims: mano šuo nusipelno pagyti.

Jūs galite rinktis iš plataus SPECIFIC™ pašarų šunims asortimento:

 • SPECIFIC CAD Active  - maistas aktyviems šunims;
 • SPECIFIC CCD Food Struvite Management  - maistas šunims, kurie serga akmenlige;
 • SPECIFIC CDD HY Food Allergy Managament- Alergijos ėdalui kontrolė;
 • SPECIFIC CGD-M Senior Medium Bread –  pašaras skirtas senyviems šunims, kurių svoris yra 10 – 25 kg;
 • SPECIFIC CGD-S Senior Small Bread – pašaras skirtas senyviems šunims, kurių svoris yra iki 10 kg;
 • SPECIFIC CGD-XL Senior Large & Giant Bread - pašaras skirtas senyviems šunims, kurių svoris viršija 25 kg;
 • SPECIFIC CID Digestive support – šis maistas sprendžia šunų virškinimo problemas. Jis tinka įvairaus amžiaus šunims.

Ar reikia keisti maistą po kastravimo?
Po operacijos reikia  ne tik tinkamos priežiūros bet ir specialaus pašaro. Po kastracijos šunų organizme vyksta tam tikri pokyčiai. Didžiausia problema tampa viršsvoris, kuris gali sukelti begalę kitų problemų. Todėl labai svarbu aktyviai stebėti šuns svorį bei palaikyti tinkamą šuns fizinį aktyvumą. Antroji labai dažnai pasitaikanti problema yra akmenligė. Šeriant netinkamu pašaru, tikimybė, kad Jūsų augintinis ja susirgs yra didelė. Todėl šunų, kurių amžius yra virš 5 metų, maistas turi būti pilnavertis, patartina kartas nuo karto atlikti šlapimo tyrimus. Specific pasiūloje yra specialaus pašaro, kuris profilaktiškai saugo nuo akmenligės.

Maistas po kastravimo

Po kastravimo šuniui riekia tokio pašaro, kuris:

1.    Turi pakankamai maistinių medžiagų, kurios užtikrintų augančių šuniukų kasdienius poreikius;

2.    Turi subalansuotą kalorijų kiekį, kad šuo išlaikytų optimalų svorį;

3.    Turi mineralų, vitaminų, kurie palaiko sveikus šlapimo takus.

Reikia įvertinti, kad priklausomai nuo veislės, šuo tampa suaugusiu  10-12 mėnesių amžiaus. Nuo to amžiaus, jis gali būti šeriamas SPECIFIC™ suaugusiems šunims skirtu maistu.

Ar yra natūralus maistas šunims?

Gyvūną galima maitinti ir natūraliu maistu. Tik reikėtų atsižvelgti į tai, kad per dieną gyvūnas turėtų gauti jam būtiną kiekį grūdinių kultūrų, daržovių, baltymų iš mėsos ar žuvies, vitaminų, mineralų, riebalų.

Šerdami SPECIFIC™ pašarais, galite būti ramūs, kad Jūsų augintinis gauna sveiką pašarą. Visi SPECIFIC™ pašarą sudarantys produktai yra mažiausiai 95% ekologiški, tikrinami laboratorijose po kiekvieno naujo derliaus.

maistas šunims specific

Šeimininkų klaidos

Peršėrimas
Turintys antsvorio šunys  gali susirgti širdies, sąnarių, šlapimo takų ligomis. Kokį maistą duoti savo augintiniui? Viskas priklauso  veislės, amžiaus, masės bei judrumo. Geriausia pasikonsultuoti su savo veterinarijos gydytoju. Patartina visada atkreipti dėmesį į gyvūnų maisto gamintojo rekomendacijas.

Per mažai vandens
Jei žmogui trūksta vandens, jis jaučiasi pavargęs. Taip jaučiasi ir šunys, todėl būtina pasirūpinti, kad dubenėlyje visuomet būtų šviežio, švaraus vandens.

Vegetariškas maistas
Šunys yra visaėdžiai gyvūnai, jiems mėsa  yra būtina. Iš mėsos jie gauna baltymų, riebalų ir kitų, jiems reikalingų medžiagų. Todėl auginant  šunį būtina atsižvelgti į jo poreikius ir kasdienį maistą subalansuoti taip, kad jis gautų visų būtinų maisto medžiagų.

Puoselėkite augintinio sveikatą, rinkdamiesi sveiką ir visavertį pašarą, kuris patenkina visus šuns poreikius. Rinkitės profesionaliai sukurtą maistą SPECIFIC™.  Tai saugus bei sertifikuotas ėdalas  saugantis gyvūną nuo daugelio sveikatos sutrikimų. Drąsiai galima teigti, jog SPECIFIC pašaras šunims – vienas iš geriausių pasirinkimų šių gyvūnų mylėtojams. Rinkdamiesi pašarą, pasikonsultuokite su savo veterinarijos gydytoju, kuris parinks geriausią SPECIFIC dietą Jūsų šuniui.

 

Atgal į sąrašą

Kur įsigyti?