Vizitas pas tiekėją – Trouw Nutrition (Olandija)

26.06.2023
Gyvulininkystė

Tema: Galvijų sveikata – svarbiausias pieno ūkio turtas

Birželio 20-23 d. kolegos iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos lankėsi pas pieno pakaitalų veršeliams (Sprayfo) tiekėją Trouw Nutrition, Olandijoje. Buvo pravesti keli seminarai, kurių pagrindinė tema – "Galvijų sveikata – svarbiausias pieno ūkio turtas".

Deventeryje aplankė įmonės laboratoriją, kur turėjo galimybę susipažinti su gamybos procesais bei pamatyti kaip užtikrinama produkcijos kokybė bei kuriama puiki produktų sudėtis.

Taip pat turėjo galimybę paragauti visų rūšių pieno pakaitalų, kad pajusti receptūros skirtumą. Iš skoninių savybių buvo galima nustatyti, kuris produktas yra riebiausias ir labiausiai praturtintas.

Kelionės metu aplankė ir karvių bei ožkų fermas, kur išgirdo tiesiogiai iš ūkininkų atsiliepimus apie Sprayfo pieno pakaitalus. Labai nustebino ožkų fermos, kur taip pat naudojami pieno pakaitalai jauniems ožiukams, kurie puikiai auga. Melžiamų ožkų fermoje laikoma apie 1400. Visas šio ūkio pienas parduodamas sūrio gamintojui. Čia populiarūs ne tik karvių pieno sūriai, bet ir iš ožkų pieno pagaminti sūriai.

Ožkų pieno supirkimo kaina Olandijoje yra 0,89 Eur/kg, o karvių pieno – 0,61 Eur/kg.

Dalinamės akimirkomis iš kelionės: